MS Honor Roll June 22

Honor Roll for:  Corning‑Painted Post Middle School

Marking Period: 3

Grade 6

Excellence Honor Roll

Faith Abbott, Hope Abbott, Delaney Abel, Lillian Aiduk, Ema Akers, Jillian Allen, Sasha Andre, Haven Barber, Tess Barber, Nathan Barkley, Madison Barnard, Korbin Bickle, Aleksia Bilcari, Olivia Bly, Mason Boyles, Nathan Bretch, Brynnley Brodeur, Lily Bronfenbrenner, Erik Brusberg, Grant Buchanan, Ethan Burgess, Layla Byzitter, Seneca Carl‑Nobles, Alisyn Conway, Joseph Crisco, Norah Croteau, Annabella Davis, Kailee Davis, Madison DeGraw, Lillian Deuerlein, Lucas Eberlin, Caden Edwards, Paisley Emmick, Alysse Farmer, Jazmin Flint, Molly Ford, Grace Frunzi, Lucinda Fulkerson, Madison Garrett, Gianna Giammarco, Natalie Ginalski, Miroslav Goral, John Graham, Liam Griffin, Elizabeth Guyette, Tanner Hade, Nolan Hall, Isaac Ho, Eleighse Hoaglin, Lillian Howles, Ben Huneau, Parker Jacobus, Hannah Kauffman, Gracie‑Jean Kercher, Chase Kizis, Isaac Kostera, Corey Kulcavage Jr, Ella Lamberson, Gabrielle Landolf, Wyatt Loszynski, Margo Mack, Mia Madden, Harrison Martin, William McConnell, Alexis McLaughlin, Kassidy McNeill, Kaylee Morse, Ashlynn Musto, Rebel Olander, Rhyss Padgett, Jacob Page, Jonner Peiffer, Melanie Peterson, Kolton Putt, Colin Reid, Alyssa Reimsnyder, Madigan Rial, Lorelei Rivers, Elijah Roberts, Aubrey Rose, Cooper Sargent, Owen Sauter, Sophie Schoonover, Adam Scott, Owen Smith, Emma Snyder, Kayla Snyder, Lyla Squier, Bjorn Suarez, Tenley Sutton, Makenna Swanson, Karina Swarthout, "Uma" Padma Sree Thutaram, Jackson Timmons, Parker Tolbert, Daphne Topielec, Alexa Topper, Owen VanGorden, Cole Volpe, Lauren Vosburgh, Samantha Wallace, Avery Wilcox, Russell Yao, Macailyn York, Angelina Zakharian

High Honor Roll

Brock Allington, Maximus Aponte, Araya Archuleta, Emma Arnett, Juliana Arroyo, Lachlan Asiello, Molly Bates, Madison Beard, Kushe Bhan, Erik Bjarning, Rowan Bowers, Alexander Bowes, Corbin Bozich, Connor Brooks, Sydney Casterline, Zoe Celelli, Alyssa Cole, Brianna Collins, April Corwin, Joseph Crochiere, Austin Curreri, Khloe' Currie, Elise DeBolt, Carter Dillon, Kennedy Driscoll, Aleigha Elliott, Madalynn Folnsbee, Robert Galligan, Dwane Gardiner, Natalie Gee, Anthony Gerbino, Enrico Giannone, Max Gieldon, Carson Giessler, Benjamin Gill, Emme Gilliam, Jonah Goldwyn, Kierra Guck, Evan Hammond, Arianna Hanmore, Brayden Haussener, Anna Kilpatrick, Grace Kio, Lillian Klein, Emmalynn LeBrun, Zinnia Leise, Danika Lisi, Makenna Lucas, Sawyer Lyon, Kaori Mack, Evan McBryan, Miah McConnell, Andrew McGregor, Mallory Meade, Sophia Miller, Paris Molingou, Ethan Mong, Eric Mueller, Veronica Nevins, Preston Nichols, Barrett Nicholson, Ava Northrup, Travis Novak, Sayge Nybeck, Skylar Owlett, Vincent Pagano, Keegon Palmer‑Mundt, Brendan Patton, Sabrina Perry, Nolyn Proudfoot, Dustin Reed, Lilie Reed, Riley Reed, Bradley Rhodes, Kendyl Ross, Althea Ruza, Kate Scanlon, Cierra Searfoss, Cooper Smithmen, David Southard, Kiley Sprayberry, Easton Steffen, Mackenzie Sternquist, Clarabell Sutton, Helena Swanson, Ryan Teribury, Reagan Terwilliger, Dylan Tucker, Brandon Vargeson, Jaedyn Vernacotola, Kiara Washington, Landon Weed, Zeddiah Weekes, Brody Ziegler, Colin Zimmerman, Zander Zyla

Honor Roll

Caleb Banik, Aja Barber, Jude Burning, Collin Burr, Jaylene Colon, Rosaleigh Cox, Drew Crane, Dominick Ely, Layla Gilliam, Bailey Hadley, Trinity Hall, Lillian Harndon, Aynsley Harris, Brier Hill, Evamae Holly, Sabrina Ketchum, Raiden King, Sadie Kio, Aydin Kohman, Ryan Latterell II, Emanuel Letson, Jayme Manning‑Tomlin, Aidyn McConnell, Abbey McLaughlin, Cassidy Melnick, Benjamin Nicholson, McKenzie Nicholson, Jay Richards Jr, Anna Saurbaugh, Landon Schnur, Katy Sharman, Katelyn Shepard, Sadie Siglin, Riley Slocum, Grayson Smith, Gunnar Stephens, Mason Strawser, Wyatt Teed, Liliana Thatcher, Kaden VanCise, Coraline Vanskiver, Kyra Wallace, Lydia Wheeler

 

Honor Roll for:  Corning‑Painted Post Middle School

Marking Period: 3

Grade 7

Excellence Honor Roll

Aditya Aiyar, Lillian Allen, Margaret Barrett, Cadence Bennett, Owen Bieloski, Kohlar Brass, Hannah Bush, Connor Calkins, Kaiden Carl, Maya Caruso, Delaney Castle, Remi Ceralde, Reina Chaudhury, Kellen Crouse, Dylan Currie, Shawn De Pedro, Kiera DelGrosso, Lauren DeRosa, Liesel Despain, Broderic Earl, Jessica Ergott, Madison Farrell, Logan Flynn, Kamryn Fusare, Loretta Getola, James Goodman, Khloe Greene, Braysin Grenolds, Jordan Gridley, Robert Gross, Derek Guo, Ronit Gupta, Casey Hale, Elaina Hall, Makayla Hammond, Abigail Harrington, Caitlyn Harrison, Benjamin Hufnagel, Tacarria Jones, Taylor Kaelin, Makenna Kempton, Caitlyn Kester, Courtney Kester, Samuel Kirk, Valentina Kobyakova, Lena Lecher, Kaeden Martinez, Emma Mase, Nicholas Matteson, Dylan Maynard, John McKane, AnnaJean Miller, Preston Miller, Zachary Miller, Losseki Molingou, Molly Moon, Olivia O'Brian, Chinonyerem Okoro, Carter Proudfoot, Olivia Roberts, Emily Roloson, Isabella Scott, Emily Shuart, Nathan Smith, Lucas Soccio, Adeline Somma, Ryder Sparling, Emma Spaugh, Rebecca Spike, Ruby Squier, Charlise Starns, Owen Stetter, Jessica Thomas, Noah Trusty, Zoey Truxon, Thomas VanSlyke, Lance Wilcox, Lillian Wilcox, Xaviar Wilson, Jillian Wood, Alec Wyrick, Ryan Yeoman

High Honor Roll

Kristian Arnold, Raine Bixby, Izzabella Boone, Nixon Byzitter, Harleigh Campbell, Ace Card, Brennan Childs, Joseph Cimo, Beverly Clark, Mia Cornaire, Isabella Cruz, Jacob Deneka, Dakota Dickerson, Lincoln Dundas, Jasmine Eirick, Isabella Fangiullos, Mason Fleet, Maverick Glosser, Annelise Gniewecki, Isabella Gonzalez, Madilynn Hanmore, Dillon Harewood, Benjamin Hedden, Kohl Hogue, Caidence Kuck, Zoey Lindbloom, Jackson Loehnert, Riley Lundergan, Hannah Lyon, Rebecca Mattison, Teague McFall, Danica Mocarski, Bryson Morse, Kerrigan Morse, Joshua Mosier, Isaac Moyer, Alexander Nichols, Mersadi Ortiz, Traeden Peckham, Kaylee Pettijohn, Julia Pierri, Landyn Proudfoot, Madelyn Pusateri, Kolby Rivera, Quinn Rosno, Vivian Slater, Wyatt Smith, Kahliah Speciale, Meah Starner, Blake Teeter, Jessica Thompson, Ray Towner, Keegan VanCise, Sophia Woods

Honor Roll

Alexander Axtell, Isabellah Bacon, Kiara Baker, Cameron Barnard, Logan Barnum, Terry Caparulo, Stella Cavaluzzi, Kendall Clowe, Domanic Davidson, Emiliana Davis, Ryan Dumas, Lena Edelmann, Haileah Egresi, Lauren Felker, Ashton Frunzi, Marley Garrison, Jason LaVigne, Olivia Lilly, Natalie Malorzo, Callie Murray, Nickolas Novak, Lily Parsons, Carmine Pellicano, Greyson ReSue, Juliana Robinson, Ty Sandvoss, Tristan Torrence, Carter West, Priyavathi Yama

 

Honor Roll for:  Corning‑Painted Post Middle School

Marking Period: 3

Grade 8

Excellence Honor Roll

Jade Abbey, Casey Barrett, Prachita Behera, Yael Bisson, Alexandria Bixby, Hans Bjarning, Adrian Blouin, Emmaleigh Butler, Thomas Caruso, Kayleigh Causer, Katherine Costello, Micka Davis, Taylor Freelove, Joseph Fucito, Alexander Garner, Michael Gill, Nya Gorewit‑Adams, Norah Hall, Mohammed Hamenoo, Samantha Harvey, Rebecca Huff, Sameerul Islam, Paige Kennedy, Abbegale Knapp, Nathan Krasnansky, Rory Lakota, Ava Lamb, Ted LeBlond, Brianna Litreal, Maegan Littell, Amanda McEwen, Anisa McLaren, Cella McLaughlin, Hadley Murray, Brandon Ogunwumi, Anna Pryslopski, Ashlynn Ruggles, Mason Salbego, Arabella Scardina, Lezlie Scudder, Abhinav Shikhar, Maxwell Shook, Macie Siglin, Jerry Sills III, Nathan Skarbek, Reagan Slocum, Riley Smith, Angela Stevens, Milo Taylor, Thomas Telford, Grayson Timmons, Gwendolyn Urbanek, Teagan Walsh, Ethan Wentzel, Alexander Wescott, Lillian Wieland, Claire Wilcox, Elsa Wood, James Young

High Honor Roll

Everal Adler‑Gribble, Riley Austin, Cooper Bange, Khloe Beckhorn, Cameron Berstler, Marie Bierwiler, Samantha Bills, Evelyn Blackburn, Skylar Bosket, Dylan Brewster, Margaret Calkins, Ryan Calkins, Finn Chapman, Abigail Copp, Eleanor Creath, Greyson Denson, Kendyll DuPree, Cole Edwards, Paul Ferratella, Hannah Garrett, Anastasia Gilbert, Chloe Gilbert, Brooklyn Gordon, Giovonni Grimaldi, Emma Hadlock, Emmaly Heck, Leo Hernandez, Sarahjean Hockenberry, Noah Hutter, Kai Huttleston, Don Jackson Jr, Logan Kapral, Galenda King, Grace Klein, Preston Kostera, Shawn LeBlond, Ava May, Bryce McLean, Makenna Page, Lailey Peiffer, Alyssa Perry, Emma Pfleegor, Alex Rim, Hayden Robertson, Madison Rose, Alexander Schoonover, Kaylee Scolaro, Evelyn Starns, Katie Stratton, Lorelei Strong, Aryana Swarthout, Madeline Sweet, Lauren Teribury, Blen Tesfay, Makenna Tongue, Avianna VanGorder, Penny Vitale, Autumn Vitulli, Jacob Wentling, Katelyn Winderl, Bradyn Zimmerman

Honor Roll

Jamelle Bailey‑Kearse, Amelia Balliett, Dezmond Burlingame, Abrianna Calafiore, Isaac Congdon, Laken Earley, Amber Edwards, Braxton Evans, Logan Farmer, Ethan Ford, Miranda Garris, Brayden Hade, Wendy Hansford, Spencer Hayes, William Howles, Alex Humphrey, Abigail Keeney, Ashley Kingsley, Connor Kirk, Sydney Layton, Matthew McKendrick, Emilie Molingou, Brandon Ortiz, Sarina Parker, Greggory Pendleton, Logan Phillips, Charlotte Saul, Deanna Shaddock, Clayton Smith, Carter Smithmen, Kyler Stevenson, Jaxon Thomas, John Tolly, Jaycee Tuttle, Zoey Vosburgh