Middle School Honor Roll

MS Honor Roll

Trimester 1

 Grade Six

  Honor In Excellence

 Aditya Aiyar, Cameron Barnard, Owen Bieloski, Hannah Bush, Connor Calkins, Maya Caruso, Madison Ceralde, Reina Chaudhury, Kendall Clowe, Mia Cornaire, Kellen Crouse, Dylan Currie, Shawn De Pedro, Lauren DeRosa, Liesel Despain,  Broderic Earl, Madison Farrell, Logan Flynn, Loretta Getola, James Goodman, Jordan Gridley, Robert Gross, Derek Guo, Caitlyn Harrison, Insha Hasan, Selin Haytoglu, Benjamin Hufnagel, Anya Jenamani, Sathya Kandikattu, Makenna Kempton, Samuel Kirk, Bhavita Kopparthi, Lena Lecher, Jimin Lee, Riley Lundergan, Hannah Lyon, Emma Mase, Nicholas Matteson, Preston Miller, Zachary Miller, Molly Moon, Sadie Mosher, Isaac Moyer, Olivia O'Brian, Chinonyerem Okoro, Carmine Pellicano, Kiera Poorman, Olivia Roberts, Emily Roloson, Ty Sandvoss, Neerajaa Saravanan, Isabella Scott, Lucas Soccio, Ryder Sparling, Emma Spaugh, Rebecca Spike, Ruby Squier, Owen Stetter, Jessica Thomas, Elijah Tietje, Zoey Truxon, Thomas VanSlyke, Lance Wilcox, Xaviar Wilson, Jillian Wood, Alec Wyrick, Ryan Yeoman.

 

 Grade Six      

 High Honor

 Lillian Allen, Mickayla Allen, Alexander Axtell, Cadence Bennett, Colin Black, Michael Bocchinfuso, Terry Caparulo, Kaiden Carl, Delaney Castle, Joseph Cimo, Isabella Cruz, Jacob Deneka, Lincoln Dundas, Lena Edelmann, Jessica Ergott, Isabella Fangiullos, Ashton Frunzi, Kamryn Fusare, Annelise Gniewecki, Isabella Gonzalez, Khloe Greene, Braysin Grenolds, Ronit Gupta, Casey Hale, Elaina Hall, Madilynn Hanmore, Sydney Hardee, Dillon Harewood, Abigail Harrington, Alexander Hedden, Benjamin Hedden, Gillian Hendley, Taylor Kaelin, Caitlyn Kester, Courtney Kester, Valentina Kobyakova, Jason LaVigne, Olivia Lilly, Jude Maxim, Dylan Maynard, Jackson McFall, Teague McFall, John McKane, Aidan Merchant, AnnaJean Miller, Losseki Molingou, Cooper Morgan, Joshua Mosier, Nickolas Novak, Traeden Peckham, Allyson Pepples, Kaylee Pettijohn, Madelyn Pusateri, Greyson ReSue, Mitchell Rich, Sophia Rim, Quinn Rosno, Mason Segar, Nathan Smith, Wyatt Smith, Philip Soergel, Adeline Somma, Meah Starner, Charlise Starns, Blake Teeter, Alexandria Thomas, Hailey Tongue, Ray Towner, Hayden Webster, Carter West, Ava Whitson, Lillian Wilcox, Sophia Woods.

 

 Grade Six      

 Honor

 Brennan Anderson, Joshua Barber, Logan Barnum, Sabin Bunevitch, Jacob Button, Harleigh Campbell, Aiden Cotter, Domanic Davidson, Wyatt Doolittle, Makayla Hammond, Kohl Hogue, Aamia Johnson, Jackson Loehnert, Peyton McAtee, Tatiana Miller, Danica Mocarski, Bryson Morse, Kerrigan Morse, Alexander Nichols, Skylah Parrillo, Carter Proudfoot, Landyn Proudfoot, Juliana Robinson, Emily Shuart, Electra Spicer, Brayden Stafford, Daniel Sullivan, Ava Symonds, Makenna Tanner, Keegan VanCise, Emily Wienczek, Ember Woughter, Priyavathi Yama.

 

 

 Grade Seven

Honor In Excellence

Jade Abbey, Everal Adler-Gribble, Riley Austin, Khloe Beckhorn, Prachita Behera, Samantha Bills, Alexandria Bixby, Hans Bjarning, Margaret Calkins, Thomas Caruso, Kayleigh Causer, Jenna Comer, Katherine Costello, Greyson Denson, Braxton Evans, Paul Ferratella, Taylor Freelove, Joseph Fucito, Joseph Gallaher, Alexander Garner, Mariah Garris, Anastasia Gilbert, Michael Gill, Nya Gorewit-Adams, Emma Hadlock, Norah Hall, Mohammed Hamenoo, Samantha Harvey, Sameerul Islam, Abbegale Knapp, Preston Kostera, Nathan Krasnansky, Rory Lakota, Ava Lamb, Shawn LeBlond, Ted LeBlond, Maegan Littell, Amanda McEwen, Anisa McLaren, Bryce McLean, Brandon Ogunwumi, Makenna Page, Jina Park, Alyssa Perry, Emma Pfleegor, Ishanth Pinnamaraju, Anna Pryslopski, Hayden Robertson, Mason Salbego, Kaylee Scolaro, Lezlie Scudder, Deanna Shaddock, Abhinav Shikhar, Macie Siglin, Nathan Skarbek, Reagan Slocum, Clayton Smith, Riley Smith, Carter Smithmen, Evelyn Starns, Lorelei Strong, Madeline Sweet, Thomas Telford, Lauren Teribury, Blen Tesfay, Avianna VanGorder, Ethan Wentzel, Alexander Wescott, Lillian Wieland, Elsa Wood.

 

 Grade Seven 

 High Honor

 Jack Allen, Cooper Bange, Triisten Bennett, Cameron Berstler, Avery Boris, Dylan Brewster, Zayla Buman, Ryan Calkins, Kylee Chaploney, Brooklynn Chapman, Abigail Copp, Eleanor Creath, Aiden Daniels-Merrill, Kendyll DuPree, Cole Edwards, Miranda Garris, Chloe Gilbert, Lily Hanlon, Defne Haytoglu, Garrett Hemly, Leo Hernandez, William Howles, Noah Hutter, Alyssa Jones, Logan Kapral, Abigail Keeney, Paige Kennedy, Makaley Knowles, Liam Krebs, Sydney Layton, Michael Lutton, Olivia Martinec,  Ava May, Louis May, Rylie Miller, Emilie Molingou, Mina Narasimhan, Logan Phillips, Elizabeth Pruyne, Alex Rim, Madison Rose, Allysa Sherman, Jerry Sills III, Angela Stevens, Kyler Stevenson, Sidney Updike, Teagan Walsh, Jacob Wentling.

 

 Grade Seven

 Honor

 Sriram Aravelli, Benjamin Arnold, Paige Bardo, Marie Bierwiler, Kaitin Blevins, Bryce Clark, Isaac Congdon, Ayden Delio-McNamara, Chasson Farrell, Ethan Ford, Giovonni Grimaldi, Brayden Hade, Arianna Hodencamp, Emmah Johnston, Amelia Keeney, Galenda King, Connor Kirk, Matthew McKendrick, Naomi McLean, Abigail Neally, Greggory Pendleton, Karmen Potrzebowski, Ashlynn Ruggles, Charlotte Saul, Nolan Saul, Owen Starner, Zachary Tubbs, Anthony VanHouten, Bradyn Zimmerman.

 

 Grade Eight

  Honor in Excellence

 Paul Adib, Abigail Alper, Kaley Bennitt, Silvana Bilcari, Jack Casper, Rukma Chaudhury, Sophia Cimo, Jillian Clark, Piper Emmick, Connor Flynn, Kayleigh Fusare, Nicole Gaskievicz, Mylar Gujjar, Christopher Hanmore, Ian Harpster, Briana Holton, Tara Hurlburt, Leila Ianovici, Ethan Jiang, McKenna Kagle, Syna Karkera, Paige Keegan, Riley Keeler, Autumn Knapp, Suhitha Kopparthi, Jeffrey Lanphear, Jiwoo Lee, Noa Levi, Tristan Lint, Sarah Lundergan, Lilia Mack, Nathan McIntosh, Cora McNeill, Kyle Miller, Deepti Niranjan, Jiyun Park, Anna Patton, Savannah Reed, Marvin Reimsnyder, Sophia ReSue, Madelane  Reynolds, Kaegan Rhodes, Lauren Roche, Owen Roloson, Celene Sahoo, Anandya Sampath, Shreya Soni, Kayleigh Sparks, Derrick Spike, Katerina Strong, Nicole Susch, Alina Svyrydenko, Sophia Tovey, Layla Truxon, Nimue Tubbs, Zachary Vanderpool, Gavin Walker, Dominic Weed, Jaidyn White, Hayden Whittle, Madison Wood, Gracee Work, Winston Wu, Joshua Wulf, Jana Zakharian, Gwen Zimmermann.

 

 Grade Eight  

 High Honor

 Alyssa Ainsworth, Morgan Brady, Eric Burlew, Aidan Burr, Lindsay Casterline, Spencer Castle, Karter Clark, Carson Collier, Jacqueline Crisco, Kendall Curreri, Brady Darcangelo, Olivia Daugherty, Arnav Deore, Ezra Despain, Delia Dieg, Domenic DiNardo, Abrielle Drehmer, Kaydence Ector, Emily Farley, Conor Farwell, Nicholas Fix, Drake Freas, James Freeman, Liam Gill, Amanda Hall, Zoe Harmer, Laila Hartman, Lianne Hazlett, Benjamin Herrmann, Mason Horton, Zane Howe, Destiny Ingram, Brenden Jardin-Reed, Jacob Kempton, Madeline Kirk, Wyatt Landolf, Raiden Langensiepen, Emily Lutton, Amelia Manning, Alexander Matteson, Evan McPherson, Kaitlyn Morse, Trey Neally, Natonya Oakley, Xavier Pagano, Jacob Powers, Deegan Rankin, Dalton Richtmeyer, Emma Rogers, Elianna Schneider, Daphne Sherman, Evie Smith, Laney Smith, Nevaeh Snyder, Carter Sparks, Madalyn Stetter, Zoe Stone, Margaret Terwilliger, Robert VanDusen, Janice VanGorden, Brynn Walton, Logan Warrick, Reilly Wells, Elias Wieland, Olivia Wilcox, Dakota Wilson, Gabrial Wilson.

 

Grade Eight

 Honor

 Reilly Anderson, Adan Gerardo Avila-Vazquez, Caden Barrett, Maya Brucie, Anthony Caparulo, Frederick Clark III, Grant  Comer, Taylor Comstock, Colin Hale, EmmaLee Hyer, Madison Jacobus, Jordyn Jones, Madison Longwell, Jaxyn Mahoney,  Brandon McChesney, Henry McConnell, Jadyn O'Dell, Wanderlei Paladino, Madeline Payne, Patrick Pepples, Alexander Rodas, Clara Skarbek, Hannah Utz, Brooklyn Walz.

 





Back to School News       Print News Article
Corning-Painted Post Area School District | 165 Charles St, Painted Post, NY 14870
Phone: (607) 936-3704